ניתן לשלם בהוראת קבע


בית בובות מעץ מלא

למשחק עם בית בובות מעץ מלא יתרונות רבים לילדים. החל מפיתוח מוטוריקה עדינה ורעיונות למיון וחומרים ועד לפיתוח מיומנויות חברתיות ואינטליגנציה רגשית. הם כנראה אחד הצעצועים הכי עמידים ולכן חסכוניים שתרכשו, ולא במקרה רבים מהם עוברים מדור לדור. אם התמזל מזלכם שקיבלתם "ירושה", תוכלו להשקיע ברהיטים חדשים ובדמויות שיעניקו לביתכם מראה חדש. בהמשך המאמר תגלו את היתרונות ההתפתחותיים של משחק זה.


דגמים של בית בובות מעץ מלא

בית בובות מעץ מלא ענק 3 קומות ועלית גג


בית בובות מעץ מלא עם עליית גג


דגם הכולל 3 קומות כולל ריהוט


בית בובות מעץ מלא כולל ריהוט

דגם משולב עם מטבח עץ משולב
מטבח עץ משולב עם בית בובות מעץ מלא

יתרונות של בית בובות מעץ מלא


בית בובות מעץ מלא הוא אחד הצעצועים הבודדים שבהם שני ילדים יכולים לשבת ולשחק יחד. וזאת במקום לשחק מול או בקבוצה כלשהי. אם זה בית גדול, יהיה להם גם הרבה מקום מולם לחלוק בלי להתווכח מי יכול לשחק עם הספה ומי מקבל את המיטה. כך הילדים יכולים ללמוד לשחק בשיתוף פעולה וללמוד על התנהגות נאותה בצורה מהנה וקלה. זו גם דרך מצוינת לפתח רעיונות ויצירתיות ללא הלחץ הפוטנציאלי של מבט ביקורתי. אם שמתם לב פעם ששיחות במכונית נראות חיות, זה אותו עיקרון בעבודה. דיאלוג וחילופי רעיונות יכולים להתפתח בחופשיות. ילדים שמשחקים עם doll house הם לרוב אלו שיודעים לחלוק ולהסתדר עם בני גילם.


אינטליגנציה רגשית


משחק עם בית בובות מעץ מלא מאפשר לילדים ללמוד על המשפחה שבה הם חיים ועל העולם הסובב אותם. גם אם "המשפחה" בבית הבובות היא אחד מהעכברים או הארנבים, ילדים יכולים לחקור דמויות ואישיות דרך דמויות המשחק שלהם והדרמה שמתחוללת ביניהם.

במשחקי הבובות, ילדים שוזרים אלמנטים ארציים מחיי היומיום לתוך נרטיבים פנטזיה שהם יכולים לשלוט בהם. נושאים גדולים ומחשבות ורגשות רבי עוצמה ניתנים לטיפול ביתר קלות במהלך משחק זה. כמו כן, זה גם מה שנותן למחזה זה יתרון טיפולי. הוא גם חושף את הילדים לדינמיקת הכוח במשפחותיהם: מי אחראי ומהן ההשלכות של התנהגות רעה. זו גם הזדמנות לילדים לחוות את היותם מבוגרים ולהעיר לילדים שמתנהגים לא בסדר. העונשים שלהם לעתים קרובות יותר קיצוניים מאלה שהוטלו על ידי הוריהם!


כולנו מפתחים מודלים נפשיים כיצד להגיב לאנשים כועסים, אנשים ידידותיים, חיות מחמד ועוד. הכל מגיע מחוויות מהחיים האמיתיים ומתאמן כל הזמן במשחק עם בית בובות מעץ מלא אשר מאפשר לילדים לצמצם אינטראקציות לצורות הבסיסיות ביותר ולחזור עליהן בלי סוף עד שהם מבינים זאת.


מודעות מרחבית


ללא מבוגרים או חוקי בית שעליהם לפעול, ילדים חופשיים ליצור כאוס או סדר משלהם. סידור רהיטים, לוודא שמיטה לא יורדת במדרגות או שספה לא מתאימה לחדר אמבטיה, היא גם דרך להבין נפחים ומיקומם היחסי של חפצים בחלל. אם אין מקום לדלת להיפתח, זה לא יעבוד רק בגלל שאתם יכולים להכניס את המקרר למרווח שמאחורי שולחן המטבח.


מיון


היכולת לדעת לאן הולכים הרהיטים היא דרך לקטלג. ילדים יודעים שיש הרבה דרכים לסווג, ומשחק עם בית בובות מעץ מלא הוא שדה הניסויים המושלם לניסויים שלהם. האם כל הילדים צריכים לגור בחדר אחד והמבוגרים בחדר אחר? האם אנחנו שמים את הצלחות שלנו במטבח או בחדר האוכל? אין תשובה נכונה. חשוב לדעת שאנחנו צריכים קריטריונים למיון.


לעשות בחירות אסתטיות


ילדים לומדים מאיתנו שעיצוב חשוב, ויש להם הבנה מולדת של יופי והרמוניה ויזואלית. במיוחד אם תבחרו בריהוט מפורט ומציאותי יותר. כמו כן, יש הרבה טקסטורות וחומרים במשחק עם בית בובות מעץ מלא שמשקפים את מה שילדים פוגשים בחיים האמיתיים. שטיחי פרווה, מסגרות מיטה ממתכת, וילונות בחדרי שינה, רואים את אריגת הבד ואת החיבור בטפט.

המאמר נכתב בשיתוף עם חברת GO TOP - קידום אתרים אורגני.

בית בובות מעץ מלא
logo בניית אתרים